Перейти до основного вмісту

Рукавички потрібно міняти, як рукавички... ....

Рукавички потрібно міняти, як рукавички... ....

Кажуть, що винахідлива жінка це та, яка завжди забуває одну рукавичку в вдома вподобаного чоловіка, щоб був привід повернутися. Рукавички потрібно міняти як... рукавички!!! Це правило будь-якої модниці, з яким навряд чи варто сперечатися.

Історія рукавички

Рукавички залишалися і залишаються одним з найбільш модних аксесуарів. Їх носять з пальто, куртки, костюми, сукні. Вони є у чоловіків, жінок і дітей. Так як же з'явилися рукавички?

Слово "-рукавички"- — російське, походить від давньоруського "-рукавки персчатие"-, тобто рукавиці зі всіма пальцями ("-перстами"-).
Як прикраса і захист рук, рукавички відомі з давніх часів.Перші рукавички виглядали вельми незвично. Це були мішечки для рук, без отворів для пальців. На зап'ястях мішечки зав'язувалися. Такі рукавички з'явилися за кілька тисячоліть до нашої ери. Як запевняють вчені в Стародавньому Єгипті. З часом людям прийшло в голову зробити збоку невеликий виступ для великого пальця. Так з'явилася можливість захоплювати предмети, не знімаючи рукавички. Є думка, що саме в таких рукавичках єгиптяни їли і працювали, щоб не забруднити руки. При розкопках гробниці Тутанхамона була знайдена рукавичка. Її відмінність від тих, які ми описували вище в тому, що в цій рукавичці всі пальці розділялися. Чому так не відомо. Або такі рукавички шилися тільки для фараонів, або настільки просунулися люди у створенні цього аксесуара.


Стародавні греки не схвалювали тих, хто носив рукавички. Вони вважали їх неженками і белоручками. Тим більше, що погода в Стародавній Греції була теплою і потреби носити рукавички для захисту рук від холоду не було. Звичайні греки надягали рукавички тільки для роботи, т. к. це захищало руки від порізів і інших травм.

А от у Стародавньому Римі дуже любили носити рукавички. Римляни за допомогою рукавичок захищали руки від холоду, бруду. За допомогою рукавичок їли гарячу їжу. Так як в ті часи столових приладів ще не придумали, то брати їжу в щільних полотняних рукавичках було зручніше, ніж голими руками.

Неймовірним попитом рукавички стали користуватися в Середні століття. Не можна сказати, що це були саме рукавички, швидше рукавиці. Вони користувалися великим попитом у мисливців і воїнів. Городяни ж носили рукавички з усіма пальцями. Тепер рукавички розшивали і прикрашали. Найдорожчі і багато прикрашені носили королі, духовенство. Рукавички, зшиті для людей такого високого рангу, прикрашалися дорогоцінним камінням, прикрашали сріблом і золотом. Особливою популярністю рукавички стали користуватися в часи пізнього Середньовіччя. Саме в ті часи вони стали не тільки корисні, але модні. Тепер вони вважалися модним доповненням до одягу. Однак рукавичка стає символом влади, а не тільки аксесуаром. Єпископи при вступі в сан отримували рукавичку, лицарі присягали з нею на вірність королю, городянам вручали рукавичку на знак того, що їм надані особливі привілеї. Судді не приступали до роботи, поки не одягають рукавички. Рукавичка, кинута в обличчя, виклик на поєдинок. Рукавичка, отримана від дами в подарунок, ознака прихильності дами.

Надалі з'явилася спеціальна професія перчаточник. Вона була неймовірно почесною і дуже складною. Адже зшити рукавичку чітко по руці, а потім красиво прикрасити її камінням або вишивкою, міг далеко не кожен. Поступово рукавичка стає чарівним аксесуаром (доповненням до одягу). Тепер вона витвір мистецтва, і дозволити собі таку розкіш може не всякий.

З настанням епохи Ренесансу нічого не змінилося. Рукавички залишаються дорогим аксесуаром. Їх шиють з шовку (для дам), лляної тканини, шкіри. Тепер з'явилася нова мода рукавички необхідно збризкувати духами. Це стало модно і затребуване. У тому числі тими, хто хотів скористатися отрутою. Адже, як відомо, тканину можна просочити отрутою з додаванням аромату духів. Цей спосіб любила використовувати Катерина Медічі. Зацікавився рукавичками і великий Леонардо да Вінчі. Він придумав дуже корисні рукавички, за допомогою яких можна було плавати. За формою вони нагадували сучасні ласти.


З часом правила носіння рукавичок у багатьох країнах сильно ускладнилися. Чоловікам пропонувалося знімати і надягати рукавички кілька разів на день. Наприклад, в рукавичках не можна було потиснути один одному руки, належало тримати відкритими руки на похоронах і в церкві, а також в присутності короля. З-за того, що рукавички були дуже вузькими і тісними, вдягати їх було досить складно. Тому з часом чоловіки пристосувалися і носили рукавички, заткнувши за пояс.
На жіночі рукавички подібні обмеження не поширювалися. Атлас, мереживо, шкіра, всілякі гудзички, вишивки і багато іншого. Все це використовувалося при створенні жіночих рукавичок. В кінці XVII століття з'явилась мода на довгі жіночі рукавички. Вона прийшла разом із модою на сукні з коротким рукавом. Жінкам необхідно було закривати руки. Чим коротше рукав плаття, тим довше рукавичка. Вважається, що цю моду ввела королева Єлизавета Велика, з'явившись на одному з прийомів у рукавичках, що доходять до ліктя. У XVIII рукавички стали набагато довше.


З часом попит на рукавички зростав. Вони швидко бруднилися, рвалися. Деколи їх змінювали по кілька пар за день. Перчаточники справлялися з труднощами. У 1807 році якийсь Джеймс Вінтер винайшов машину для пошиття шкіряних виробів. Це значно полегшило працю перчаточников. Але у них з'явилася інша турбота. В моду увійшли рукавички без пальців і ажурні рукавички. А з Україні завезли еластичні рукавички зі шкіри новонароджених ягнят і козенят.

З плином часу мода на еластичні рукавички поширилася. У ХХ віці жіночі рукавички робили з цапиною шкіри, чоловічі зі свинячої, а рукавички для спорту робилися із шкіри собак. Рукавички стали більш елегантними і не такими пишними. Дозволялися вишивки, прикраси з пір'я і штучних діамантів.


Мода на носіння рукавичок пройшла до кінця минулого сторіччя. Деякі актриси ще носили їх з сукнями і костюмами. Прекрасні актриси минулого Сара Бернар, Вів'єн Лі, Одрі Хепберн і Мерилін Монро носили запаморочливі рукавички, а їх прихильники і прихильниці, бажаючи бути схожим на кумирів, облягали галантерейні магазини.Але поступово рукавички стали носити лише, захищаючи руки від холоду. У сучасні дні мода на рукавички знову відроджується. Дизайнери із задоволенням включають рукавички в свої колекції, доповнюючи образ.Мода і традиції

Сучасні ж рукавички багато можуть сказати про свого господаря: його достатку, звичках, способі життя. Кажуть, навіть малюнок пальців переноситься на рукавички шкіру, і це можна побачити під мікроскопом.
Рукавички здавна мали символічне значення, пов'язане з символікою рук.

Особливо значуща права рукавичка. Потрібно було її знімати при наближенні до лиця, яка займає високий пост, або при наближенні до вівтаря.

Якщо дама, подаючи руку чоловікові, зніме рукавичку, це означатиме її особливе до нього розташування.

В епоху середньовіччя і Ренесансу існував культ рукавички. З рукавичкою сюзерена лицар одержував поліпшення свого стану, положення єпископ посвячення в сан представникам міського стану дарували з нею привілеї.

Іменем королевської (єпископської) рукавички дозволялося торгувати, карбувати монети, збирати податки. Нарівні з печаткою вона засвідчувала волю можновладців.

Багато прикрашена рукавичка з червоного сукна була символом Священної Римської імперії.

Суддя вершив правосуддя тільки в рукавичках.

Лицарі кидали виклик до ніг і це означало виклик на дуель нею били по обличчю така ганьба змивався тільки кров'ю.

Іспанського вельможі не можна було залишатися в рукавичках у присутності папи і короля, в церкві, на похоронах, під час жалоби і урочистостей.

Чоловіки минулих століть частіше носили рукавички в руках, ніж на руках, щоб не утрудняти себе знімання, тому рукавички намагалися робити ширше, щоб їх можна було швидко зняти.

Засуджувався той, хто знімав рукавички зубами, або, що гірше, подавав руку в рукавичці або намагався щось взяти рукою в рукавичці. Величезна кількість заборон змусило чоловіків зрештою не вдягати рукавички, а носити їх за поясом.

Рукавичка, отримана від дами, була знаком її особливої прихильності. Отримавши такий подарунок, лицар не розставався з ним навіть вночі. Зазвичай таку рукавичку носили в спеціальному мішечку на шиї або за поясом.
Чим коротше ставав рукав, тим довше робилася рукавичка. Зовнішній вид рукавички залежав від того, які панчохи були в моді.


Догляд за рукавичками

Від тривалої шкарпетки рукавички втрачають блиск, в деяких місцях засолюються. Тому рекомендується перед зберіганням рукавичок почистити їх. У ємність налийте теплої води, надіньте рукавички і занурте їх у воду. Потім натріть нейтральним милом (можна дитячим) і потріть рукавички один про одного. Прополощіть у прохолодній воді. Дайте рукавичкам підсохнути і надягніть на руки ще вологими. Щоб вони досохли на руках і прийняли форму ваших рук. Якщо після довгого зберігання ваші рукавички втратили блиск, то натріть їх касторовою олією.


Незважаючи на те, що шкіряні рукавички виконані з довговічного і надійного сировини (натуральної шкіри для рукавичок), вони потребують ретельного догляду не менше, а навіть більше, ніж вироби з інших матеріалів.
Вибір того чи іншого миючого засобу визначається не тільки способом вироблення рукавичкової шкіри, але і особливостями захисно-декоративного покриття (фарби або лаку).

Чистка шкіряних рукавичок важлива умова для продовження терміну їх служби. Вона може бути як сухого, так і вологого.

Суха чистка шкіряних рукавичок (знепилювання). Ця процедура повинна проводитися щоденно. Під час сухого чищення рукавичок пил просто видаляють сухою м'якою щіткою або фланеллю з поверхні шкіряної рукавички.

Волога чистка шкіряних рукавичок. Досить складний процес, який має безліч нюансів:

Деякі сорти рукавичкової шкіри (наприклад, лайкові рукавички) категорично заборонено піддавати вологому чищенню.

Жоден сорт шкіри для рукавичок не слід сильно зволожувати в іншому випадку перчаточная шкіра втратить частину дубильних речовин і природних жирів, втратить міцність і еластичність.

Шкіряні рукавички ні в якому разі не можна ні прати вручну, ні тим більше на пральній машині.

Під вологим прибиранням шкіряних рукавичок розуміється видалення бруду ватним тампоном або фланеллю, змоченою в чистій воді.

Сильно забруднені рукавички чистять спеціальними засобами. Однак, перш ніж вдатися до послуг хімічних препаратів, необхідно перевірити їх ефективність на малопомітній ділянці рукавички. В іншому випадку можна розчаруватися линялим видом улюблених рукавичок.

Іноді шкіряні рукавички линяють з внутрішньої сторони і бруднять руки. У таких випадках можна втерти в рукавички шкіру з боку бахтарми трохи тальку. Залишки порошку витрушують.

Правила зберігання рукавичок

Старіння це природний процес, який передбачає ряд фізико-хімічних змін, що зазнають шкірою в результаті тривалого зберігання. Якщо умови зберігання несприятливі, шкіра для рукавичок швидко втрачає свої кращі властивості: еластичність і м'якість. З'являються плями, змінюється колір рукавичкової шкіри, підвищується ламкість, спостерігається навіть усадка рукавичкової шкіри, зменшення маси і щільності рукавичкової шкіри.

У чому ж причини старіння рукавичкової шкіри? Виявляється, найбільшу небезпеку для цього дивовижного природного матеріалу (шкіра для рукавичок) являє порушення кислотно-лужного балансу. Головні найлютіші вороги натуральної шкіри для рукавичок висока температура, сонячні промені і велика вологість. Оптимальна температура повітря для зберігання шкіряних рукавичок близько 20 градусів, вологість приміщення не вище 65%.

Зберігати шкіряні рукавички краще в розправленому вигляді. Не слід допускати зіткнення поверхонь шкіряних рукавичок між собою. Щоб уникнути небажаного контакту, рукавички прийнято перекладати листами зім'ятої папери. Жодних поліетиленових пакетів краще замініть їх полотняними або лляними мішками.

Сушіть і зберігайте рукавички в підвішеному стані, надітими на спеціальні рамки, далеко від джерел тепла і прямих сонячних променів.Рукавички і хороші манери


- Рукавички повинні гармоніювати з одягом, поєднуватися з взуттям, сумкою, головним убором. Рукавички зазвичай підбирають під колір шарфа або головного убору (небажано, щоб всі три предмети були витримані в одній кольоровій гамі).
- Рукавичка повинна щільно облягати руку. Найменша помилка у розмірі може зруйнувати Вашу репутацію елегантної жінки.

- Леді не знімає рукавичку для рукостискання чи поцілунку, а також під час танцю. Два винятки ви хочете висловити особливу прихильність або на діловій зустрічі продемонструвати, що ви нарівні з чоловіком. Перед вечерею рукавички знімають, а по закінченні надівають знову.

- Довгі рукавички так звані оперні не надягають і не знімають на людях. Особливий виріз на деяких моделях дозволяє витягти долоню при цьому вільну частину рукавички акуратно згортають і ховають всередину.

- Одягаючи довгу рукавичку, дама спочатку розправляє долоньку, а потім розгладжує рукавичку на передпліччі, але ні в якому разі не натягує її цілком, тримаючись за основу.

- Палити в рукавичках можна тільки з мундштуком.
Визначаємо розмір рукавичок і правила примірки рукавичок:


 (150x112, 3Kb)При покупці рукавичок важливо правильно підібрати розмір. Щоб дізнатися свій розмір рукавички, необхідно виміряти обхват долоні без великого пальця, розташовуючи сантиметр вище кісточок і не перетягуючи їм долоню. Розмір рукавичок відповідає обхвату кисті руки в найширшій її частині.

Нижче наведена таблиця відповідності розмірів рукавичок.

Розміри рукавичок визначаються за охопленням долоні і виражаються в дюймах або сантиметрах.

Розмір в сантиметрах 16 18 19 20 22 23 24 26 27 2 8
Розмір в дюймах 6 6.5 7 7.5 8 8.5 9 9.5 10 10.5

Як правильно одягнути рукавички:
- Акуратно відігніть край манжети рукавички
- Надягніть рукавицю на чотири пальці до середини долоні (до основи великого пальця)
- Надягніть рукавицю на великий палець
- Обережно розправте манжету рукавички на руці до передпліччя
- Легкими рухами другий розправте руки рукавичку по формі руки. (Не розправляйте рукавичку між пальцями)
Знімати рукавички слід обережно, спочатку потягнувши кожен палець, а потім притримуючи їх одночасно (крім великого).

Після кожної шкарпетки злегка витягайте рукавички по довжині. Якщо рукавички намокли, сушити їх слід при кімнатній температурі на рушник, попередньо надавши їм первісну форму.


До РЕЧІ...


До речі, якщо хтось з гостей забув у вашому вдома рукавички, то, повернувшись, щоб їх забрати, він повинен на хвилинку сісти. Потім, згідно з народними прикметами, йому слід встати і тільки потім їх надіти, інакше він ніколи більше не відвідає ваш будинок. Крім цього, якщо ви надумаєте комусь подарувати рукавички, то врахуйте, що вони є небажаним подарунком. Дарувати рукавички — до сварки. Якщо ж рукавички вже куплені і використані в якості сюрпризу — не поспішайте засмучуватися, просто замість віддайте людині трохи грошей.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Не викидайте мандаринові кірки!!!.

Не викидайте мандаринові кірки!!!.

Так історично склалося, що мандарини у нас з дитинства асоціюються із чудовим святом Новим роком. Вони красиві, смачні, ароматні, а ще дуже корисні.
Маленьке помаранчеве сонце піднімає настрій і своїм виглядом, і за кольором, і за ароматом веселим, теплим, солодким.
До речі, питання на засипку — а що ви робите з шкіркою від мандаринів?
Ні-ні, тільки не кажіть, що викидаєте мандаринові «шкурки» у відро для сміття!
Мандаринові кірки отримали широке застосування в народній медицині.

З допомогою шкірки цього помаранчевого плода можна вилікувати різні захворювання, а також зміцнити імунітет.

1. При застуді і бронхіті необхідно заварити 3 столові ложки сухих мандаринових корок двома склянками киплячої води. Наполягати відвар необхідно 2 години. Процідіть і додайте 2 столові ложки меду. Рекомендується застосовувати по півсклянки 4 рази на день. Такий настій має також відхаркувальну дію.

2. Якщо ви хочете зміцнити імунітет, то залийте 2 столові ложки мандаринових …

Камфорне масло: користь і шкода....

Камфорне масло: користь і шкода....


Ефірне камфорне масло отримують з деревини камфорного дерева, відомого також під назвами Японський лавр, і Коричник камфорний. Камфорні дерева ростуть на Тайвані, в Південному Китаї, і в Японії, в іншому в Африці, і на Цейлоні їх теж можна зустріти, так як їх там давно і успішно вирощують.Ці дерева досягають дуже великих розмірів, і містять у своїй деревині камфорне масло, що отримується звідти методом дистиляції з водяною парою.
Вже отримане ефірне масло поділяють на фракції, які мають різний склад. Це коричневе камфорне масло і біле камфорне масло. І саме біле камфорне масло, яке являє собою безбарвну, або світло-жовту маслянисту рідину, з дуже насиченим ароматом камфори використовують в аромотерапії та косметології.


Якими ж властивостями володіє камфорне масло, корисно чи шкідливо? І те, і інше. Користь і шкода камфорного масла обумовлений природними властивостями цієї речовини.
В склад ефірної олії камфорного дерева входять: монотерпени (лімонен, а…

Все про манікюр.

Все про манікюр.


Олександр Фюрстенберг запевняв: "Все в руках людини, а людина в руках жінки"-. І саме на нас покладена така висока місія, давайте зробимо ці ручки красивими. Про красу нігтів важко забути, завдяки Олександру Світло Сергеичу, Онєгін своєю турботою про "-таємниці"- видавав аристократичне походження, і так було з давніх часів хто ж ще міг дозволити собі довгі, нафарбовані нігті і щотижневий догляд за ними. Зрозуміло, білоручки.
Але ці часи, на щастя, минули, і ми з вами можемо сміливо відправлятися в салон, де мила дівчина під лампою створить чудовий манікюр. Науково-технічний прогрес подбав про створення нових матеріалів, які роблять нашінігті доглянутими засоби проти кутикул, яскравими всілякі лаки і довгими гель, акрил. Але про все по порядку.Історія манікюру
Справжні жінки завжди знали, що незалежно від події романтичний вечір, ділові переговори або сімейне свято, образ не буде завершеним, якщо недоглянуті руки, а нігті некрасиві.
А адже не б…